103. Yıl Dönümünde Çanakkale Zaferini ve Şehitlerini Andık | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

103. Yıl Dönümünde Çanakkale Zaferini ve Şehitlerini Andık

16 Mart Cuma günü okulumuzun konferans salonunda “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” programı yapıldı. Tarihin en hüzünlü destanı olan Çanakkale zaferi ve Şehitleri büyük bir minnetle anıldı.

Programın başlamasıyla birlikte Çanakkale Zaferi hakkında bilgilendirici bir kısa film izlendi. Öğrencilerimizin büyük bir dikkat içerisinde izlediği kısa film sonrası günün anlam ve önemini vurgulamak için Tarih Öğretmenimiz Kadir Can Yetimoğlu ve Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Yalçın Coşkun konuşmalarını yaptı. 7. Sınıf öğrencimiz Defne Özcan okuduğu “Bir Yolcuya” adlı şiirinden sonra öğrencilerimiz tarafından hazırlanan drama gösterisi izlendi. Bu hüzün dolu canlandırmalar ve konuşmalar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” sözünü bizlere bir kez daha hatırlattı. Duygu yüklü devam eden programın sonunda okul koromuzun seslendirdiği ağıt ve türküler Çanakkale Zaferi’ne karşı duyulan o büyük coşkuyu daha güçlü hale getirdi.

Modafen ailesi olarak ülkesini ve kutsal değerlerini bedeli ne olursa olsun koruyan, gerekirse canlarını bu uğurda feda eden aziz şehitlerimizi, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.