104. Yıl Dönümünde Çanakkale Şehitlerini Andık | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

104. Yıl Dönümünde Çanakkale Şehitlerini Andık

18 Mart Pazartesi günü okulumuzun konferans salonunda “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” programı yapıldı. Tarihin en hüzünlü destanı olan Çanakkale Zaferi ve Şehitleri büyük bir minnet ve özlemle anıldı.

Programın başlamasıyla birlikte günün anlam ve önemini vurgulamak için Okul Müdürümüz Mehmet Durak, Matematik Öğretmenimiz İnanç İlhan, Fen Bilgisi Öğretmenimiz Ekin Yılmaz, Tarih Öğretmenimiz Kadir Can Yetimoğlu ve Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Yalçın Coşkun konuşmalarını yaptı. Okul müdürümüzün ve öğretmenlerimizin ortak değindiği konu olan “Çanakkale Ruhu” tüm hüznü ve içinde barındırdığı büyük destanıyla anlatıldı. Lise öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiiri tüm izleyenleri duygulandırırken, ilkokul öğrencilerimizin Çanakkale Türküsü ile eşlik etmesi duyguları en üst seviyeye taşıdı.

Çanakkale ruhunun daha yakından hissedilmesi için, Yüzbaşı Mehmet Tevfik Bey’in şehit olmadan 2 hafta önce kaleme aldığı mektup seslendirildi. Çanakkale Zaferi ve şehitleri büyük bir hüzün içerisinde anılırken, 12. Sınıf Öğrencimiz Yağmur Kapçıoğlu’nun “Havada Bulut Yok” türküsünü seslendirmesi salonda gözyaşları içerisinde dinlendi.

Hazırlanan bu program Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” sözünü bizlere bir kez daha hatırlattı. Duygu yüklü devam eden programın sonunda Müzik Öğretmenimiz Altun Burcu Çankaya’nın seslendirdiği kendi bestesi, Çanakkale Zaferi’ne karşı duyulan o büyük coşkuyu daha güçlü hale getirdi.

Modafen ailesi olarak ülkesini ve kutsal değerlerini bedeli ne olursa olsun koruyan, gerekirse canlarını bu uğurda feda eden aziz şehitlerimizi, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.