19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı Modafen’de büyük bir özlem ve coşkuyla kutlandı.

Programa Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı. Ardından spor dallarında büyük başarı gösteren öğrencilerimizin şampiyonluk sevinçleri dile getirildi. Atatürk’ün “Bütün ümidim gençliktedir.” sözüne değinerek sahnede günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Beden Eğitimi Öğretmenimiz Şamil Yarar, Atatürk’e duyulan özlemi bir kez daha dile getirdi. Konuşmanın ardından Türk Dili ve Edebiyatı zümresinin 100. yıla özel düzenlemiş olduğu Deneme-Şiir Yarışması’nda 1. olan öğrencimiz Zeynep Ölçer yazısını tüm arkadaşları ile paylaştı. Konuşmanın ardından koronun seslendirdiği marşlara tüm öğrencilerimiz eşlik ederken öğretmenlerimizden oluşan orkestra ile kutlamanın heyecanı ve coşkusu arttı.

Son olarak lise öğrencilerimizin spor salonunda yapmış oldukları kule gösterisi ve sonunda açılan Türk bayrağı izleyenlerin beğenisini toplarken günün heyecan ve coşkusu doruk noktaya ulaştı.

Atatürk’ün “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” Sözüyle yola çıkan öğrencilerimiz Cumhuriyete ve Atatürk’e duydukları inançla hepimizi bir kez daha gururlandırdı. Modafen Ailesi olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor daima Cumhuriyet ve Atatürk yolunda ilerlemeyi hedefliyoruz.