2. Yabancı Diller Bilgi Yarışması Büyük Bir Coşkuyla Yapıldı | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

2. Yabancı Diller Bilgi Yarışması Büyük Bir Coşkuyla Yapıldı

5 Aralık Çarşamba günü 6. sınıf öğrencilerimiz arasında üçüncüsü yapılan “2. Yabancı Dil Bilgi Yarışması” büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Rusça olmak üzere 4 ayrı dilde yarışan öğrencilerimiz büyük bir heyecanla soruları cevapladı. Soruları cevaplarken düşündüler, tartıştılar, eğlendiler ve kazandılar. Her dilden 2 grup seçildi ve gruplarda 3 öğrenci yarıştı. Rusça’da ise 2 öğrencimiz yarıştı. Sorular Dilbilgisi, Kültür ve Kelime Bilgisi konularından oluşmak üzere 3 bölüm ve 20 soruydu. Her dilin sunucusu, yarışmayı kendi yabancı dilinde sundu. Puanlama ise, 2. Yabancı Dil öğretmenlerinden oluşan jüri tarafından yapıldı.

Fransızcada; Étoile olarak adlandırılan 1. grupta Kerem Korucan, Selim Erkut, Elif Olgun, Soleil olarak adlandırılan 2. grupta ise Ahmet Emin Bilgili, Emre Bıçakçı ve Melis Arabacıoğlu yarışırken Yaşar Erk yarışmayı sundu.

Almancada; Berlin olarak adlandırılan 1. grupta Doruk Onat Gül, Işık Uzunokur ve Ali Peyami Gürtaş, München olarak adlandırılan 2. grupta ise Selen Sedar, Eren Tufan ve Aşha Açin Kanbolat yarışırken Cansu Aktaş yarışmayı sundu.

İspanyolcada; Cervantes olarak adlandırılan 1. Grupta Sarp Bayraktar, Pelin Sezer, Nihat Eligür. Homero olarak adlandırılan 2. Grupta İpek Nehir Çelik, Dijan Daşdemir, Mina Yılmaz yarışırken Dora Çetin yarışmayı sundu.

Rusçada: Тигры olarak adlandırılan 1. grupta Dennis Alp Cengiz Львы olarak adlandırılan 2. grupta ise Nehir Özpınar yarışırken Filiz Nur Günday yarışmayı sundu.

Yarışma sonunda sonuçlar açıklandı ve kazanan öğrencilerimiz ödüllerini aldı. Fransızcada kazanan grubumuz Étoile grubu, Almancada Berlin grubu, İspanyolcada Cervantes grubu Rusça’da kazanan grubumuz ise Львы grubu oldu. Modafen ailesi olarak öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.