8. Kez Harvard Model Birleşmiş Milletler Konferansı’ndaydık | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

8. Kez Harvard Model Birleşmiş Milletler Konferansı’ndaydık

30 Ocak-02 Şubat 2020 tarihleri arasında, sekizinci yılımızda Harvard MUN Konferansı’na katılmaktan bir kez daha gurur duyduk. 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz; İrem Ertüzün, Su Hira Arar, Zehranur Aytop, Nil Yiğitdoğan, Ahmet Efe Çörtelekoğlu, Ece Kulabaş, Nur Sima Çongar, Ege Balık, Yener Ciner, İlknur Ciner, Ege Şehsuvaroğlu, Ata Göker, Kuzey Bilenoğlu, Emir Öçgüder, Kaan Alaner, Efe Demirel, Ege Erim, Alara Çiftçi, Ece Topkan, Kaan Can Kımız; Yabancı dil eğitim danışmanımız Steve Leck ve İngilizce öğretmenimiz Serap Leck, yoğun hazırlık ve çalışmaların ardından ABD’ye yol aldılar.

Modafen, dünyanın en prestijli konferanslarından biri olarak tanınan ve okulumuz için geleneksel bir etkinlik haline gelen 67. Harvard Model Birleşmiş Milletler (HMUN) konferansına katıldı.

Konferansta Dört günü boyunca 40 farklı ülkeden 4000′den fazla öğrenci, BM ülkelerine delege olarak görev yaparak ve güncel dünya konularını tartışarak Harvard MUN’da bir araya geldi. Modafen, Liberya ve Almanya’yı temsilci ülkeler olarak temsil etti.

Oturumlar sırasında öğrencilerimiz, düşüncelerini ve bakış açılarını dünyanın her köşesinden gelen öğrencilere sunmak için ileri İngilizce becerilerini kullanarak sosyal, politik, ekonomik ve bilimsel konuları ele aldı.

Harvard MUN’a katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.