Atatürk Vefatının 80. Yıl Dönümünde Hüzün ve Özlemle Anıldı | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Atatürk Vefatının 80. Yıl Dönümünde Hüzün ve Özlemle Anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80. yıl dönümünde Modafen öğrencileri ve öğretmenleri tarafından büyük bir hüzün ve özlemle anıldı.

10 Kasım Cumartesi günü sabah saat 09.05’te okulumuzun konferans salonunda düzenlenen tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okulumuz Sosyal Bilgiler Öğretmeni Yalçın Coşkun’un günün anlam ve önemini belirten konuşması hüznü arttırırken, Türkçe öğretmenimiz Özge Aydoğan’ın Atatürk şiiri özlem duygusunu daha da yükseltti. Ardından Atatürk’ün hayatını ve naaşının Anıtkabir’e taşındığı günü konu alan 20 dakikalık video gösterimi yapıldı. Konferans salonunda anma töreni devam ederken saygı duruşu sonrası okulumuzun yüzme havuzunda “Atatürk’ü Anma Yüzme Yarışması” yapıldı.

12 Kasım Pazartesi günü Atatürk’ü Anma Haftası dâhilinde okul bahçemizde düzenlenen törene tüm öğretmen ve öğrencilerimiz katılım gösterdi. Sabah saat 09.05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenimiz günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yapan Matematik Öğretmenimiz Zafer Taboğlu ile devam etti. Lise ve ortaokul öğrencileri ile branş öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan “Atatürk Oratoryosu” büyük bir heyecan ve coşku içerisinde sergilendi. Törenimiz, okul koromuzun “Şarkılarla Atatürk” gösterisiyle son bulurken gözlerdeki hüzün, duyulan özlemin ne kadar büyük olduğunu gösterdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve gösterdiği yola lâyık bireyler yetiştirmeyi kendisine görev edinmiş Modafen ailesi, düzenlemiş olduğu 10-16 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası ve Töreni ile Atatürk ve Cumhuriyet bilincini bir kez daha özlemle işledi.