Cumhuriyetimiz 96 Yaşında | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Cumhuriyetimiz 96 Yaşında

Cumhuriyetimizin 96. Yılı coşkuyla kutlandı. Öğrencilerimizin katılımıyla okulumuzda gerçekleşen törende, Cumhuriyetimizin hangi şartlar altında ve hangi düşüncelerle kurulduğu, konuşmalar, gösteriler ve şiirlerle anlatıldı.

Ellerinde Türk bayraklarıyla ve kırmızı beyaz kıyafetleriyle okula gelen öğrencilerimizi okul girişinde Jazz Quartet ekibimiz karşıladı. Bahçede toplanan öğrencilerimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, tören ekibimizin Cumhuriyetimizin kuruluş hikayesi ve Atatürk’ün felsefesine dair konuşmalarıyla bilgilendirildi.

Şiirler ve koro ekibinin seslendirdiği Biz Atatürk Gençliğiyiz Marşı ile devam eden etkinliğin bahçede gerçekleşen bölümü, tüm öğrencilerimizin hep bir ağızdan okudukları 10. Yıl Marşı’yla son buldu.

Konferans salonunda süren kutlamalarda öğretmen ve öğrencilerimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ‘Devrimler’ konulu kısa dramayı izledi. Cumhuriyet konulu şiir, şarkı ve marşlarla bayraklar eşliğinde sahnede yer alan çocuklarımız, kutlamaların kapanışını yine hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı’nı seslendirerek yaptı.