Cumhuriyetimizin 95. Yılı Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Cumhuriyetimizin 95. Yılı Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyetin 95. Yılı Modafen’de büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

Sabah ellerinde bayraklar ile servislerinden inen öğrencilerimiz, öğretmenleri tarafından Cumhuriyet şarkılarıyla karşılandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programımız saat 09.00’da okul bahçesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde Tarih Öğretmeni Yalçın Coşkun günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Cumhuriyetin ışığında olan demokratik ve çağdaş bir ülkede yaşamanın önemini vurguladı.

Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından dikkatle hazırlanan gösterim; okul koromuzun hazırladığı şarkılar ile sonlandı. Okul bahçesinde yapılan tören sonrasında ilkokul öğrencilerimize sınıfları içerisinde Cumhuriyet konulu piyes sergilenirken, ortaokul ve lise öğrencilerimiz için program konferans salonunda devam etti. Konferans salonunda devam eden programda Okul Müdürümüz Mehmet Durak ve öğretmenlerimizin konuşmaları sonrasında şiirler okundu. Lise öğrencilerimizin hazırladığı Kuvai Milliye oratoryosu salonun coşkusunu daha da artırdı. Törenimiz, Müzik öğretmenlerimizin yönetiminde bulunan okul koromuzun Cumhuriyet şarkılarıyla son buldu.

Sahneye konulan gösterimler, seslendirilen marşlar ve okunan şiirler ile Cumhuriyete olan minnet, önem ve anlam her sene olduğu gibi bu sene de öğrencilerimiz ile birlikte vurgulanmış oldu. Tören hep bir ağızdan söylenen 10. Yıl Marşı eşliğinde büyük bir coşkuyla sona erdi.