Mezun Öğrencimiz Dilara Polat’ın Büyük Başarısı | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Mezun Öğrencimiz Dilara Polat’ın Büyük Başarısı

Okul numarası 195 olan mezun öğrencimiz Dilara Polat mezuniyeti sonrasında Modafen ailesini elde etmiş olduğu büyük başarıyla bir kez daha gururlandırdı.

Dilara’nın Modafen’de öğrenciyken başlayan ve okulumuz tarafından desteklenen Animasyon çalışmalarındaki başarısı, 2012 yılında Modafen için yaptığı “An Istanbul Seagull” (İstanbul Martısı) adlı çalışmasıyla ortaya çıkmıştı. Polat, Modafen’in de desteği ile bu konuda kendini geliştirerek birçok başarıya imza attı. Bu başarıların en büyüğü ise aralık ayı içerisinde gerçekleşen “Disney HongKong Imagination” yarışması oldu. Yarışmada öğrencilerden teknik artistik ve yaratıcı becerilerini kullanarak “Yeni Bir Disney Deneyimi veya Ürünü Yaratabilecek Kavramlar” önermeleri istendi. Kazanan takımın merkezi California Glendale’de bulunan Walt Disney Imagineering’de bizzat bulunma şansını elde ettiği yarışmada Dilara Polat ve Yasmine Baratova iki kişilik bir ekip olarak katıldı ve 300 katılımcı ile 70 proje içerisinden birinci oldu.

Katılımcıların, hayal güçlerini yeni ve farklı tasarımlara dönüştürmelerini sağlayan yarışmada büyük başarı sergileyerek 2019 yazında HK Disneyland’da Imagineer olarak staj yapma şansını elde eden ve değerli ailesinin yanı sıra biz Modafen ailesini de gururlandıran mezun öğrencimiz Dilara Polat’ı tebrik ediyor, başarılarının hayat boyu devam etmesini diliyoruz.

“An Istanbul Seagull” (İstanbul Martısı)