MGE (Model Government Europe) Konferansına Modafen’den Başarılı Katılım | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

MGE (Model Government Europe) Konferansına Modafen’den Başarılı Katılım

30 Mart-1 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen MGE (Model Government Europe) konferansına Modafen 7 öğrencisi ile birlikte katıldı.

MGE konferansları MUN (Model Birleşmiş Milletler) konferanslarına benzer formatta düzenlenmektedir. Ancak (MUN) Model Birleşmiş Milletler simülasyonudur ve konferanslarında dünya sorunlarını ele alır. MGE konferanslarında ise Avrupa ile ilgili sorunlar ele alınır ve öğrenciler Avrupa ülkelerinin farklı bakanlıklarını temsil eder. Bu bağlamda öğrenciler, konferans boyunca Avrupa Birliği ve Avrupa politikaları üzerine gündemde olan ve dolayısı ile dünyayı da etkileyen konular üzerinde İngilizce çalıştı. Konu bağlamında konferansın süre geldiği 3 gün boyunca birçok beklenmedik “kriz” ortamları oluştu ve öğrenciler o anda oluşan bu senaryolara uyum sağlayarak çözüm getirmeye çalıştı. Akıcı İngilizceleri ve dünya meselelerine olan hâkimiyetleri ile ön plana çıkan öğrencilerimizin konferansa etkisi fazlasıyla olumlu oldu. Birçok öğrencimizin “Saygıdeğer Delege” unvanını kazanması 3 günlük süreci ne kadar etkili geçtiğinin kanıtı oldu.

Modafen ailesi olarak dünya sorunlarını ele alan ve çözüm getiren öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.