Modafen Kampüsü | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Modafen Kampüsü

Mona Lisa

Modafen’in kampüsü, İstanbul’un nefes alan nadir yerlerinden biri olan Çekmeköy’de yer almakta ve öğrenciler çam ormanlarının arasında, mimarisi doğayla uyum içinde olan bir binada eğitim görmektedir. Ümraniye ilçe merkezine uzaklığı 10 km, Ulus ve Tarabya semtlerine uzaklığı ise yaklaşık 20 km’dir. İlçe sınırından geçen Şile otoyolu kullanıldığında servisler şehir içi trafiğine takılmadan ortalama 15-20 dakikada Mecidiyeköy ya da Kadıköy’e ulaşabilmektedir.

Doğayla iç içe olan konumunun yanı sıra Çekmeköy’ün en önemli özelliklerinden biri de yapılan zemin etütlerinin sonuçlarına göre İstanbul’un depreme karşı en dayanıklı yerlerinden biri olmasıdır.

Modafen, zengin fiziksel olanakları ve teknolojik imkânları tek bir çatı altında sunarak, okulda eğitim temellerinin tüm yönleri ile tatmin edici bir seviyede verilmesini sağlamaktadır.

  • Sınıfların amfi biçiminde olması sınıf içi eğitimi pekiştiren/kolaylaştıran ve konsantrasyonu arttıran bir unsurdur.
  • Öğrenme sürecinin aktif çalışmalar ile daha da güçleneceğine inanan Modafen, müzik ve resim atölyeleri, fen ve teknoloji laboratuvarlarıyla öğrencilerin etkin bir biçimde öğrenmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır.
  • EduKitap kütüphanesi, öğrencilere pozitif enerji ve huzur vermesi amacı ile ormana bakan bir alanda, cam cepheler ile çevrelenmiş, grup çalışmalarına elverişli, rahatça kitap okunabilecek ve bunun yanı sıra elektronik araştırmalar için bir bilişim merkezini de içeren şekilde tasarlandı.
  • Okulun bünyesinde bulunan kapalı spor alanları bale, dans, karate, personal training ve takım sporlarına özgü çalışmaların, kapalı yüzme havuzu ise su sporlarının yapılmasına olanak sağlamaktadır.
  • Bahçe katında bulunan 200 kişi kapasiteli okul yemekhanesi ve 2. katta yer alan 100 kişilik EduKafe ile öğrencilere, velilere ve öğretmenlere; kahvaltı, öğlen yemeği ve ara öğünlerde sağlıklı ve dengeli beslenme imkânı sunulmaktadır.
  • 200 kişilik konferans salonumuz, Modafen’de gerçekleşen çeşitli gösterilerin sunumuna olanak sağlamaktadır.
  • Okulun reviri ilk yardım gereksinimlerini karşılayacak şekilde donatılmıştır. Hafta içi her gün, okul saatlerinde okulda bulunan hemşiresi ile hizmet vermektedir.
  • Modafen’in orman ile iç içe bahçesi, anaokulundan liseye kadar bütün öğrencilerine doğa ile tanışma imkânı sunmaktadır. Farklı ihtiyaçları karşılayan bir tasarım ile öğrencilerine gereksinim duydukları özgürlüğü sunmaktadır.
  • Okul binasının önü yalnızca okul başlangıç ve bitiş saatlerinde servislerin kullanımına açıktır ve diğer saatlerde park alanı olarak kullanılmamaktadır. Veliler ve diğer misafirler araçlarını kendileri için ayrılmış alana park edebilmektedirler.

Yaz tatili esnasında düzenlenen matematik ve İngilizce kampları, spor etkinlikleri ve oryantasyon programları okulun kampüsünde gerçekleşmektedir.
Modafen; sadece öğrencisine değil, mezun öğrencilerine ve velilerine de çeşitli spor aktivitelerinde bulunma, dil öğrenimi ve çeşitli kişisel gelişim seminerlerine katılma imkânı sunmaktadır.

Ayrıca, Modafenli öğrenciler, mezunlar veya veliler, paylaşmak istedikleri eserleri sergilemek ve tanıtım yapmak istedikleri zamanlarda yine kampüs imkânlarından faydalanabilmektedir.