Modafen 2. Yabancı Dil Öğrencilerinin Yemek Kültürü Etkinliği | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Modafen 2. Yabancı Dil Öğrencilerinin Yemek Kültürü Etkinliği

6 Nisan Cuma günü 2. Yabancı Dil seçimleri Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Rusça olan 5. sınıf öğrencileri seçtikleri dilin kültürünü kahvaltı veya yemek eşliğinde öğrenme fırsatı buldu.

Öğrencilerimiz 2. Yabancı Dil olarak tercih ettiği dilin ve o dili kullanan toplumun kültürünü yaşayarak öğrendi. Almancayı tercih eden öğrencilerimiz Nişantaşı’nda bulunan Backhaus’a Alman Kahvaltısına gitti. Almanya’ya ait lezzetleri tadan öğrencilerimiz “Brezel” ve “Berliner” yedi. Almanca konuşarak bilgilerini pekiştiren ve Alman kültürünü tanıyan öğrencilerimiz için gezi oldukça dolu geçti. Tercihi Fransızca olan öğrencilerimiz Buyaka Avm’de bulunan Le Pain Quotidien’e gitti. Fransız mutfağına ait yemekleri tadan öğrencilerimiz aynı zamanda bu lezzetlerin Fransızca karşılıklarını pratik etmiş oldu. İspanyolca öğrencilerimiz ise Suadiye’de bulunan Ranchero Restoran’a gitti. Öğrencilerimize özel olarak hazırlanan menü tadıldı. İspanyolca pratik yapma şansını elde eden öğrencilerimiz mutfak kültürü hakkında sohbet ederek bilgi sahibi oldu. Rusça dersi öğrencilerimiz ise Rus kültürüne ait olan yemekleri evlerinde yapıp okula getirdiler ve okul bahçesinde kahvaltı yaptılar. Daha sonra evde yapmış oldukları bu lezzetleri birbirlerine Rusça anlatarak bilgi alışverişinde bulundular.

Gün sonunda seçmiş oldukları dili ve o dile sahip olan toplumun kültürünü öğrenen öğrencilerimiz yapılan kültür gezilerinden oldukça memnun bir şekilde geri döndü.