Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Modafen Atatürk’ün Evinde

Her yıl yurt içi, yurt dışı olmak üzere birçok gezi düzenleyen Modafen, bu yıl 10 Kasım’ı Ata’mızın evinde geçirmek için 9 Kasım Perşembe günü Yunanistan’a gitti.

Gezinin ilk durağı olan Kavala’da yapılan sabah kahvaltısının ardından hep birlikte “Kavala Panoramik Şehir Turu” yapıldı. Akabinde Yunanistan’ın en güzel şehirlerinden biri olan ve İzmir’e benzerliği ile bilinen Selanik için yola çıkıldı. Selanik turunun ilk durağı Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali idi. Katedral gezisi ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu eve gidildi. Ata’mızın doğdu evi, eşyaları görmek ona karşı duyulan özlem ve sevgiyi daha da artırdı.
10 Kasım Cuma günü Atatürk Evi Müzesi önünde saat 09.05’te yapılacak olan tören için yola çıkıldı. Özlem, sevgi ve duygu dolu tören, Ata’ya karşı duyulan saygı meşalesini daha da alevlendirdi. Törenin ardından Selanik gezisi ve serbest alışveriş zamanı başladı. Gezinin 3. günü ise Osmanlı Tarihi ile ünlü İskeçe gezildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamış olduğu yerleri görmenin ve kazanılan bilgilerin sevinciyle, Gümilcine ve Dedeağaç üzerinden İstanbul için yola çıkıldı.