Türk Yüzme Tarihinde Bir İlk! Modafen Dünya Şampiyonu | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Türk Yüzme Tarihinde Bir İlk! Modafen Dünya Şampiyonu

Modafen, Türk yüzme tarihinde bir ilk olarak Dünya Liseler Yüzme Şampiyonu oldu!

18-23 Mayıs tarihleri arasında Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde yapılan 13. ISF Dünya Okullar Yüzme Şampiyonası’na Modafen Yüzme Takımı da katılarak büyük bir başarı sergiledi ve ABD, Almanya, Çin, Brezilya, Fransa gibi güçlü ülkeleri geride bırakarak erkeklerde Dünya Liseler Yüzme Şampiyonu oldu.

Yarışmaya gittikleri ilk günden beri başarıları ile göz dolduran öğrencilerimiz, izleyicilerin, hakemlerin ve rakip takımların beğenisini kazandı. Yüzme kariyerinde başarı üstüne başarı ekleyen öğrencilerimizden Demirkan Demir, 100 m Kurbağalama da üstün gayreti ve başarısı ile “Dünya Şampiyonu” oldu. Ayrıca Berke Saka, Demirkan Demir, Emir Şimşek, Ekin Demirbaş’tan oluşan 4×50 m karışık bayrak takımımız üstün gayretle “Dünya Şampiyonu” olurken, yine Berke Saka, Demirkan Demir, Emir Şimşek, Ekin Demirbaş, Bedirhan Tamer, Efe Başar’dan oluşan 6×50 m serbest bayrak takımımız “Dünya İkincisi”oldu.

Başarılı yüzücülerimizden Berke Saka, 50 m ve 100 m sırtüstünde “Dünya İkincisi”, Demirkan Demir 50 m kurbağalama ve 200 m serbestte “Dünya İkincisi”, Demir tekrar 100 m serbestte “Dünya Üçüncüsü”, Ekin Demirbaş 50 m serbest ve 50 m kelebekte “Dünya İkincisi”, Emir Şimşek ise 50 m kelebekte “Dünya Üçüncüsü” olarak bizleri gururlandırmışlardır.

Modafen Ailesi olarak yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.