Modafen Öğrencilerimiz Kapadokya’da | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Modafen Öğrencilerimiz Kapadokya’da

Her yıl birbirinden güzel geziler ile öğrencilerimiz hem eğleniyor hem de birçok konuda bilgilerini pekiştiriyor. Bu yıl Modafen öğrencileri Peri Bacaları ile ünlü olan Kapadokya gezisini gerçekleştirdi.

Gezi Peri Bacaları ziyareti ile başladı. Eşsiz güzelliği ile ün yapmış ve her yıl dünyanın birçok yerinden gelen turistleri misafir eden Peri Bacaları, öğrencilerimiz tarafından da büyük bir ilgiyle karşılandı. Paşabağ Peri Bacaları, Devrent Vadisi ve Ürgüp Üç Güzeller gezi rotasının içerisinde yer aldı. Ürgüp’te hemen her adımda bulunan Seramik Atölyelerine gidildi ve öğrencilerimiz için seramik yapımı muhteşem bir deneyim oldu.

Gezinin ikinci gününde rota Asmalı Konak’a ve Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne çevrildi. Bu güzel yerleri bilgilerini alarak gezen öğrencilerimiz, akabinde Uçhisar Kalesi’nden güzel fotoğraflar çekip bir doğa harikası olan Ihlara Vadisi’ni de görme şansını elde etti. Hemen ardından Taş fabrikasında değerli taşlar hakkında önemli bilgiler edinen öğrencilerimiz Güvercinlik Vadisi’nde keyifli zaman geçirdi.

Selime Katedrali ve Manastırı, Ürgüp Açık Hava Müzesi, Hunat Hatun Külliyesi, Güpgüpoğlu Konağı, Gesi Bağları, Gesi Kuş Evleri ve çarşıyı gezip görme fırsatı bulan öğrencilerimiz, Mimar Sinan’ın doğduğu evi de ziyaret edip bu değerli mimarımız ve bıraktığı kültürel mirası hakkında bilgiler edindi.