Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Modafen’de Cumhuriyetimizin 94. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Yarınlarımızın mimarı Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyetin 94. yılını büyük bir coşkuyla kutladık.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programımız Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde tüm öğrencilerimiz adına Henna Tansuğ ve Gamze Genç adlı öğrencilerimiz Cumhuriyet’in ışığında demokratik ve çağdaş bir ülkede yaşamanın önemini vurguladı.

3. sınıf öğrencilerimizin “Cumhuriyet” adlı şiiri okumasının ardından tüm seyirciler Modafen’deki yabancı öğretmenlerimizin gözünden “Atatürk ve Cumhuriyet” röportajını ve Cumhuriyet mücadelesini tüm gerçekliği ile anlatan kısa bir video izledi. Öğrencilerimizin isteği ve büyük ilgisi ile hazırlanan gösterim; koro, tiyatro, oratoryo ve perküsyon birleşimi ile gösterime başladı. Tiyatro etkinliği öğrencilerinin sahnelediği kısa gösterimde, kurtuluş mücadelesine vurgu yapılarak halk direnişi gözler önüne serildi. Müzik Öğretmenlerimiz ile birlikte sahneye çıkan koro Atatürk’ün sevdiği şarkıları söyleyerek izleyenlere Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşattı. Türkçe-Edebiyat Bölümü öğretmenleri tarafından ortaokul ve lise öğrencilerimizle hazırlanan “Mısralarda Cumhuriyet” adlı oratoryo gösterisi salondaki coşkuyu daha da artırdı. Törenimiz, Müzik Öğretmenlerimizin yönetimindeki perküsyon gösterisi ile sonlandı.

Sahneye konulan gösterimler, seslendirilen marşlar ve okunan şiirler ile Cumhuriyetimizin önemini ve anlamını her sene olduğu gibi bu sene de öğrencilerimiz ile birlikte vurgulamış olduk. Tören hep bir ağızdan söylenen 10. Yıl Marşı eşliğinde büyük bir coşkuyla sona erdi.