Modafen’de Macbeth Rüzgarı | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Modafen’de Macbeth Rüzgarı

William Shakespeare’in en önemli trajedilerinden biri olan Macbeth yüzyıllardır tiyatroya, sinemaya ve operaya farklı sahneleme biçimleriyle uyarlanmıştır. Shakespeare’in bu ölümsüz oyunu genellikle evrensel ahlaki değerler açısından ele alınmış, Macbeth’in bilinçli bir şekilde kötülüğü seçmesi ve bu seçimin bireysel ve toplumsal sonuçları üzerinde durulmuştur.

Bu evrensel değerler ve uyarlamalar üzerinden, özellikle Royal Shakespeare Company’nin sahneleme ve oyunculuk biçimleri örnek alınarak oyunumuz sergilendi. Süreç içerisinde doğaçlama, diksiyon, eskrim, dans tiyatrosu ve Shakespeare oyunculuğu çalışmaları yapıldı. Önce lise öğrencilerimize ardından velilerimize sergilenen oyunumuz izleyicilerden tam puan aldı. Büyük bir emeğin ortaya koyduğu oyun ve oyuncularımız, izleyicilerimiz tarafından beğenilirken, 24.’sü düzenlenen Terakki Vakfı Liseler arası Tiyatro Festivaline katıldı. Yarışmada gösteri sonrası duayen hocaların yer aldığı juriden büyük bir destek ve övgü alındı.

Modafen Ailesi olarak Tiyatro Kulübü öğrencilerimizi ve eğitmenimiz Derya Aslan’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.