Modafen’de Tiyatro Haftası | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Modafen’de Tiyatro Haftası

Çocuk ve gençlik tiyatroları, yarının sanatsever, iletişim sorunu yaşamayan, kendini ifade edebilen, yaratıcı ve aydınlık bireylerinin toplumda yer alabilmeleri için bulunmaktadır.

Biz de bu yolda Modafen’de fark yaratmanın bilinci ile büyüyen çocuklara dünya çapında ses getirmiş, klasikleşmiş, itibarlı ödüller almış yapımları, Türkiye’de daha önce profesyonel tiyatrolarda dahi oynanmamış oyunları, henüz çevrilmemiş metinleri gösteriyor, birlikte yeniden ele alarak farklı sahne tasarımlarıyla birlikte seyirciyle buluşturuyoruz.

Bu sene bir Broadway klasiği yine sahnedeydi, Aslan Kral (The Lion King) hem filminden hem de müzikalinden esinle, 2. 3. ve 4. sınıf öğrecilerimizle sahnelendi. İzleyicinsen büyük alkış alan oyun öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından oldukça beğenildi. Samed Bahrengi’nin “Küçük Kara Balık” adlı eserinden yola çıkılarak oyunlaştırılan “Kahraman Kalipso” oyunu ile 1. ve 2. sınıflarımız sahne aldı. Yaşlarının küçük olmasına karşın büyük bir iş başaran ve sahnede devleşen öğrencilerimiz büyük alkış topladı. İngilizce tiyatro kulübümüz Roald Dahl’ın Fantastic Mr. Fox adlı öyküsüyle, ortaokul tiyatro kulübümüz ise dünya tiyatro klasiklerinden oluşan “Bütün Dünya Bir Sahnedir” kolaj metni ile sahne deneyimi yaşadılar.

Modafen ailesi olarak öğrencilerimizi tebrik ediyor, sanatın her alanında onları desteklemenin heyecanı ve mutluluğunu paylaşıyoruz.