Modafen’in Hikâyesi | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Modafen’in Hikâyesi

Mona Lisa

Eduka Dershaneleri, EdukaKids Anaokulu, Modafen İlkokulu, Modafen Ortaokulu ve Modafen Lisesini çatısı altında barındıran Eduka Group’un kurucusu Fatih Kanberoğlu, henüz bir lise öğrencisiyken sınav öncesi çalışma grupları düzenleyerek sınıf arkadaşları ile kendisinden daha genç öğrenciler arasında ün kazanmış, okulda ve çevresinde isim yapmıştır. Lise son sınıfta üniversite sınavlarına hazırlanırken bile arkadaşlarına destek olmuş, sınavda matematik ve fen bilimleri bölümlerinden hiç yanlış yapmamış ve sayısal puan dalında Türkiye 93.sü olmayı başarmıştır. Dereceyle girdiği Boğaziçi Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisiyken Kadıköy Bahariye Caddesi üzerinde bulunan eğitime müsait bir apartman katını kiralayarak bir etüt merkezi hâline getirmiştir. Öğrencilerine sınava hazırlık grupları ve test takviyeleri ile sekiz yıl boyunca eğitim vermiş, öğrenci portföyünü geliştirmiş ve eğitim sektöründe hatırı sayılır bir yer edinmiştir. Fatih Kanberoğlu’nun yaptığı görüşmeler genç yaşına rağmen güven ve heyecana dönüşmüş, böylece gelen veli sayısı günbegün artmıştır ve bugün de artmaya devam etmektedir.

2002 yılında Moda Caddesi, Kağnı Sokak’ta bir binaya geçerek etüt merkezini bir dershaneye çeviren ve faaliyet hacmini büyüten Fatih Kanberoğlu, 2006 yılının eylül ayında yine Moda Caddesi, Cem Sokak’taki bir binayı kiralayarak Modafen İlköğretim Okulunu kurmuştur. İlk açıldığında 6 öğrenci ve 20 çalışan olmak üzere 26 kişilik bir okul olarak eğitim veren Modafen, üçüncü yılının sonunda 100, altıncı yılının sonunda ise 600′den fazla öğrenciye ulaşıp bünyesine anaokulu ve liseyi de katmış, ayrıca 200′ü aşkın çalışanı ile kocaman bir aile olmayı başarmıştır.

Fatih Kanberoğlu’nun 15 yıllık yatırımcılık, finansman ve yönetim deneyimi bulunmakta ve Eduka Group Eğitim Kurumlarında matematik-geometri dersleri vermeye devam etmektedir.

Eduka Group’un kurucusu olarak yönetim kurulu başkanlığını yapan ve 1991 yılından bugüne 2000’e yakın öğrenciye çeşitli branşlarda eğitim verip koçluk yapmış olan Fatih Kanberoğlu, mezun olan öğrencileri dahil tüm öğrencileriyle iletişimini korumakta ve bu portföyün %90’ı ile aktif olarak görüşmeye devam etmektedir.