Öğrenci Gözüyle Modafen | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Öğrenci Gözüyle Modafen

Mona Lisa

Modafen benim için sadece bir okul değil; saygı, sevgi, kardeşlik ve arkadaşlık demektir. 5 senedir bu büyük ailenin parçası olmaktan memnuniyet duyuyorum. Öğretmenlerim ve arkadaşlarım çok iyi kalpli insanlardan oluşuyor. Dersler verimli olduğu kadar da eğlenceli geçiyor, teneffüs zilinin ne zaman çaldığını anlamıyoruz. Aslında anlatılacak o kadar çok şey var ki… O yüzden Modafenli olmanın ayrıcalığını yaşayarak görmek lazım.

2012 Mehmet Mert Kaleoğlu 7. sınıf #49

Bir kez Modafenli her zaman Modafenli. Onlar benim için burayı okuldan daha fazla bir yer yapıyor. Öğretmenlerimiz ile aramızda kurduğumuz sıcak iletişim, derslerde bizleri daha rahat olmamızı sağlıyor. İkinci evim olarak gördüğüm Modafen’de olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu şansı daima iyi kullanmaya çalışacağım.

2011 Öykü Göç 7. sınıf #160

Bence Modafen çok güzel bir okul. Dersler çok güzel geçiyor. Öğrendiğim her bilgi aklımda çok iyi kalıyor. Öğretmenlerimiz ile iletişim kurmaktan çekinmiyor bize karşı çok hoşgörülüler. Derslerimizde zaman zaman gülüp eğleniyoruz. Öğle teneffüslerimizde dışarı çıkıp voleybol oynuyoruz. Cuma günleri öğleden sonra aktivitelerimiz oluyor. Herkes kendi seçtiği aktivitelere gidiyor. Gastronomi derslerinde yemek yapılıyor. Tiyatroda herkes rollerini çalışıp sergiliyor. Yazın, yabancı dil derslerinde dışarıya çıkılıyor. Okulun bitmesini istemediğim için gün içinde saati umursamıyorum.

2011 Defne Uluğ 5. sınıf #246

Bence Modafen harika bir okul. Onu harika kılan bir sürü de özelliği var. Öğretmenlerimiz çok sevecenler. Biz konuyu anlayana kadar üstünde duruyorlar, ellerine kalemi alınca harika işler çıkarıyorlar. Bir de onların bizi çok mutlu eden güler yüzleri var. Onlarla birlikte gülebildiğimiz zaman, dersimiz mükemmel geçiyor. Etkinliklerimiz çok eğlenceli. Yemek yapmayı çok sevdiğim ve rol yapmaktan zevk aldığım için tiyatro ve gastronomi dersleri benim için ayrı bir güzellikte oluyor. Yeni arkadaşlar da ediniyoruz aynı zamanda. Okulumu çok seviyorum ve okuluma giderken çok mutlu oluyorum. Çünkü arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi çok seviyorum.

2012 Sedef Kocabalkan 5. sınıf #404

Bence Modafen bir okuldan çok bir aile ortamını hissettiriyor. Herkes o kadar sıcakkanlıydı ki, okula geldiğim ilk günlerde bile hiç yabancılık çekmedim. Modafen’in hem sosyalleşmeme hem de eğitimime çok büyük katkısı var. Ayrıca bu okuldan mezun olurken bile ağabey/abla-kardeş ilişkimiz bitmeyecek! Ömrümüzün sonuna kadar bu durum devam edecek. Ben bu üç yılı Modafen’de geçirdiğim için kendimi çok şanslı görüyorum. Modafen’deki aile ortamını, arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi çok seviyorum. Fatih Ağabeyime böyle bir okulu kurduğu ve bir okuldan öte bir aile ortamı yarattığı için çok teşekkür ediyorum.

2012 İlke Emeksiz 8. sınıf #121

Modafen’e bu sene gelmeme rağmen okula çok kısa sürede adapte oldum. Gerek arkadaşlarım gerekse öğretmenlerimle olan iletişimim kısa sürede çevremi sevmemi ve buraya adapte olmamı sağladı. Okulda küçüklerin büyüklere saygısı, büyüklerin küçüklere sevgisi bizi bir aile hâline getirdi. Derslerde öğretmenlerin öğrencileri anlaması, dinlemesi ve öğrencilerin sıkılmaması belki de bizim başarımızın sırrıdır. Modafen’in en yeni öğrencilerinden olmama rağmen Modafen’i çok sevdim ve burada olmaktan çok mutluyum.

2012 Cem Ufuk Tuncer 9. sınıf #363

Ben Modafen’e bu sene geldim. Öğretmenlerimizin güler yüzü ve okuldaki abla/ağabey-kardeş ilişkisi bize kendimizi evimizdeymiş gibi hissettiriyor. Sanki okula değil de aile ortamının olduğu kocaman bir eve geliyormuş gibi hissediyorum kendimi Modafen’e gelirken. Gerek duyduğumda, ailemle paylaştıklarımı burada öğretmenlerimle de paylaşabilmem, aramızdaki ilişkiyi en iyi şekilde açıklıyor bence. Bu ilişkinin ve samimiyetin derslerimde de etkili olduğunu biliyorum. Buradaki herkesi çok seviyorum; Modafen benim ikinci evim.

2011 Zeynep Akdeniz 10. sınıf #349

Tam 6 senedir Modafen’de okuyorum ve kişiliğimin tamamını Modafen’deki öğretmenlerimden aldım diyebilirim. Sabah uyandığında okula gitmek istemeyen bir öğrenci profili çizmedim hiç çünkü Modafen benim için bir okuldan çok bir “Aile”. Okul ilk açıldığında küçük bir aileydik ve herkes birbirini tanıyordu. Şimdi Modafen ailesi büyüdü ve buna rağmen yine herkes birbirini tanıyor. Bu da gerçek bir aile olduğumuzun kanıtıdır.

2012 Kubilay Gümüşler 11. sınıf #5

Modafen’e ilk geldiğimde bazı şeyler benim için çok değişmişti. Geldiğim okulda görmediğim kadar ilgi, sevgi ve kardeşlik görmüştüm. Dersler konusundaki sıkıntılarımın tamamen son bulmasını Modafen’e ve Fatih Ağabeyimin çabalarına borçluyum. Modafen’deki ağabey ve ablalarım gelişmemde çok büyük rol oynadı. Lisede de Modafen’e geldiğim için hiç pişman değilim. Her yıl Modafen’in daha iyi bir yere geldiğine inanıyorum. Bir kez Modafenli oldum ve hâlâ Modafenliyim.

2012 Noyan Demirdağ 12. sınıf #34

Bu okula geldiğimden beri kendime olan güvenim çok arttı. Gerek öğretmenlerimizin (yani ağabey ve ablalarımızın) desteği gerekse arkadaşlarımla aramızdaki sıkı kardeşlik bağı… Dersler dışında, okulumuzun etkinlikleri de beni çok mutlu ediyor. Örneğin düzenli olarak yaptığımız halı saha maçlarına Can ağabey, Caner ağabey ve Taylan ağabey gelince bu maçlar daha da zevkli oluyor.

2009 Alican Deniz 8. sınıf #36

Daha başladığım ilk gün henüz derslere girmeden okula alıştım. Herkes o kadar sıcakkanlıydı ki… Öğrencilerle öğretmenlerin arasındaki diyaloglar çok hoşuma gitti. Öğrenciler ve öğretmenler abla/ağabey-kardeş ilişkisi içerisinde ama aynı zamanda sıkı bir eğitim de veriliyor.

2010 İdil Türker 8. sınıf #52

Modafen’e başladığımda 2006 yılıydı ve okulumuz 7 kişiydi. Daha sonra yavaş yavaş hep birlikte büyüdük. Zaman geçtikçe Modafenli olmanın çok daha farklı olduğunu anladık. Modafen’de okumak büyük bir ayrıcalık.

2009 Feyzan Akalın 8. sınıf #4

Ne aktiviteler ne de okulun bahçesi… Modafen’i çok güzel bir okul yapan buradaki insanlar. Fatih ağabey çok iyi, ağabey ve abla dediğimiz öğretmenlerimiz çok iyi, arkadaşlarımız çok iyi!

2009 İmer Gereççi 4. sınıf #84

Okula ilk geldiğimde bütün arkadaşlarım yanıma geldi. Tek tek kendilerini tanıttılar. Aralarından sadece bir kişiyi tanıyordum. Zaman geçtikçe herkesle teker teker tanıştım ve bu okulun ne denli büyük bir aile olduğunu anladım yani “Biz kocaman bir aileyiz!”

2010 Tarık Murat İri 4. sınıf #81

Okula kaydımın yaptırıldığını duyunca çok sevinmiştim! Sanırım burada olan arkadaşlığı, güveni, ilgiyi ve sevgiyi daha başka bir yerde bulamam… Burası özel bir yer. Kocaman bir aileyiz burada ve her geçen yıl biraz daha büyüyoruz. Her geçen gün biraz daha güçleniyor, aramızdaki güveni geliştiriyor, daha iyi anlıyoruz birbirimizi. Bu okulun içinde mutlu mutlu yaşıyoruz.

2010 Ilgım Kılıç 8. sınıf #45

Okula başladıktan kısa süre sonra, ders yapmak benim için eğlenceli olmaya başladı. Çünkü öğretmenlerimizle hem eğleniyoruz hem de öğreniyoruz. Kim bilir Modafen olmasaydı benim derslerim nasıl olurdu? Benim kalbim hep Modafen ile atacak.

2010 Emre Erdoğan 7. sınıf #39