Öğrencilerimiz Avrupa’dan Madalyayla Döndü | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Öğrencilerimiz Avrupa’dan Madalyayla Döndü

Modafenli öğrencilerimiz Temmuz ayı içerisinde Milli formayla katıldıkları müsabakalardan madalyayla döndü.

Yeni mezunlarımızdan Demirkan Demir ve Emir Şimşek, Tataristan’ın Kazan kentinde yapılan Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda ülkemizi ve okulumuzu başarıyla temsil ettiler. Demirkan Demir, 100 metre kurbağalamada Türkiye rekoru kırarak Avrupa üçüncüsü olurken bronz madalyanın da sahibi oldu. Demirkan Demir ve Emir Şimşek 4×100 metre karışık bayrak takımında yer alarak Türkiye rekoru kırdılar ve Avrupa üçüncüsü olarak ülkemize bronz madalya kazandırdılar. Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonasında bir diğer mezunumuz  Halil Boran Hasay da Milli formayla başarılı bir performans sergiledi.

11. Sınıf öğrencimiz Ekin Demirbaş ise 4×100 metre serbest bayrak takımıyla yeni Türkiye rekorunun sahibi olurken, bir diğer başarı da lise öğrencilerimiz Berke Saka, Berkay Yılmaz ve Ziya Berkay Kel’den geldi. Azerbaycan’ın Bakü kentinde gerçekleştirilen Avrupa Gençlik Olimpiyatları’nda (EYOF) üç Modafenli öğrenci başarılarıyla göğsümüzü kabarttı. Yüzmede Berke Saka, 200 metre sırtüstünde ikinci olarak gümüş madalya alırken, 200 metre karışıkta 15-16-17-18 yaş Türkiye rekorlarını kırdı ve üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Basketbol Milli Takımı’mızda yer alan Berkay Yılmaz, göstermiş olduğu başarıyla takımımızı ikinciliğe taşıdı. Öğrencimiz Ziya Berkay Kel de aynı müsabakalarda Azerbaycan Milli Takımı’nda yer aldı.

Modafen Ailesi olarak ülkemizi başarılı sonuçlarıyla gururlandıran gençlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.