Öğrencilerimizden Cambridge English Sınavlarında Üstün Başarı | Modafen

Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Öğrencilerimizden Cambridge English Sınavlarında Üstün Başarı

Yıl boyunca, yaşayarak öğrendikleri İngilizce eğitimini Cambridge English sınavlarıyla akademik bir platforma taşıyan öğrencilerimiz, Cambridge YLE (Starters-Movers-Flyers) ve KET, PET, FCE sertifikalarını aldı. Öğrencilerimiz Türkiye, İstanbul ve Marmara istatistiklerinin tümünde, ortalama puanların üzerinde başarı gösterdi.

Sınav merkezi olarak destek verdiğimiz ve bu yıl “Distinctive Schools” kategorisinde yer almaktan gurur duyduğumuz Cambridge English sınavları, uluslararası platformda öğrencilerimizin başarılarını belgelendirmektedir.

Dil eğitimi, gerçek yaşamla iç içedir. Dil derslerinin salt okul içi programlarıyla sınırlı kalamayacağının bilincinde olan Modafen’de öğrencilerimiz yıl içerisinde edindikleri ve yaşayarak öğrendikleri İngilizce eğitimini Cambridge English sınavları ile akademik bir platforma taşımaktadır.

Okuma, yazma, konuşma ve dinleme gibi İngilizce becerilerinde kendini kanıtlamaya ve dünyanın dört bir yanından insanlarla iletişime geçmek için gereken özgüveni ve becerileri öğrencilerimize kazandırmaya yardımcı olan Cambridge English sınavları, onlara kendi dilleri dışında kazanmaları gereken motivasyonu sağlamakta ve sürekli eğitimi desteklemektedir.

Bu bağlamda 300 öğrencimiz sınavlara katılmış ve Cambridge YLE (Starters-Movers-Flyers) ve KET, PET, FCE sertifikalarını 7- 8 Ekim 2019 tarihlerinde okulumuzun konferans salonunda düzenlenen törende, Yabancı Diller Koordinatörümüz Elif Nalbantoğlu ve İngilizce öğretmenlerinin elinden almışlardır. Türkiye genelinde yaklaşık 450 okulun ve 40.000 adayın katıldığı bu sınavlarda Modafen; Türkiye, İstanbul ve Marmara istatistiklerinin tümünde ortalama puanların üzerinde başarı göstermiştir.

Modafen ve Cambridge iş birliği ile düzenlenen sertifika törenine katılan öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının artarak devam etmesini dileriz.