Bir kez Modafenli,
Her zaman Modafenli.

Ölümünün 79. Yıl Dönümünde Ata’mızı Saygıyla Andık

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıl dönümünde Modafen öğrencileri ve öğretmenleri tarafından büyük bir hüzün ve özlemle anıldı.

Okulumuzun bahçesinde sabah saat 09.05’te düzenlenen tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Bahçede düzenlenen tören, öğrencilerimizin Atatürk büstüne çiçeklerini bırakması ile son buldu. Bahçedeki törenin ardından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize konferans salonunda yapılan tören, okulumuzun Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Kamil Güner’in “Bilim ve Akılcılık” başlıklı günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. Atatürk’ün bilime, gerçekçiliğe ve düşünce özgürlüğüne verdiği önemini anlatan konuşmada öğretmenimiz, bir ülkenin ancak bilimin ışığında yükselebileceğini belirterek bilimin akılcılık, evrensellik ve gözlem sonuçlarına dayalı mantıksal bir düşünme yolu olduğunu ifade etti. Hemen ardından Türkçe-Edebiyat Bölümü tarafından düzenlenen “Işığımız Atatürk” adlı kompozisyon yarışmasında birinci olan 7-B sınıfından Lara Begüm Yener adlı öğrencimiz yazısını okudu. Sonrasında duygusal anlar yaşatan “Dünden Bugüne Atatürk” videosu ve 3. sınıflarımızın hazırladığı drama izlendi. Lise ve ortaokul öğrencileri ile branş öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan “Atatürk Oratoryosu” ile devam eden törenimiz, 4. sınıflarımızın “Atatürk” şiiri ve dans gösterisiyle devam etti. Törenimiz, okul koromuzun “Şarkılarla Atatürk” gösterisiyle son buldu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve gösterdiği yola lâyık bireyler yetiştirmeyi kendisine görev edinmiş Modafen ailesi, düzenlemiş olduğu 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreni ile Atatürk ve Cumhuriyet bilincini bir kez daha özlemle işledi.